Jak zvýšit prodejní cenu             nemovitosti

01.02.2019

      Jedna z nejdůležitějších věcí při prodeji nemovitosti je, aby na první pohled zaujala potencionální zájemce o koupi. Udělala na ně co nejlepší první dojem. A to jak v inzerci tak pak následně při osobní prohlídce nemovitosti.

       V tomto článku si popíšeme pár základních kroků na které by jste neměli zapomenout, aby první dojem z Vaší nemovitosti byl pro potencionální kupce co nejlepší.

      Byt nebo dům dokonale ukliďte. Na zájemce musí z fotek v inzerci i při prohlídce působit co nejlépe. Je třeba srovnat nábytek, například židle u stolu, uspořádat bytové dekorace, uklidit kuchyňskou linku, na které by nemělo být v žádném případě nádobí a to ani ve dřezu. Schovat mycí prostředky a další předměty z linky. Ze záběrů je třeba odstranit také hygienické potřeby v koupelně, zásoby toaletního papíru v koutě, srovnat ručníky a zavřít víko toalety. Jsou to sice detaily ale ty pak dělají celkový kladný nebo záporný dojem.

       Pokud není výmalba v dobrém stavu, vymalujte. Určitě to není zbytečné. Nevěřili by jste jak oprýskaná malba například v kuchyni na stropě dokáže potencionální kupce odradit. A to i přesto, že je byt v původním stavu a je jasné, že noví majitelé budou byt minimálně malovat, spíše celý kompletně rekonstruovat. Můžete to zájemcům vysvětlovat logicky, jako například, že malba byla zhotovena na mastný strop v kuchyni a proto tam nedrží ale stejně je první dojem špatný. Zájemce to minimálně pobídne k licitování o nižší ceně, případně od koupě úplně odradí.

      Fotky do inzerce foťte pokud možno za slunečného počasí. Musí být světlé a svěží. To je další základní pravidlo, které Vám sice vyloženě nezvýší prodejní cenu nemovitosti ale učiní ji atraktivnější v inzerci a tím pádem přijde na prohlídku více zájemců. K čemu by bylo mít uklizený a vymalovaný byt, když ho pak do inzerce nafotíte za šera a fotky jsou pak tmavé a nevýrazné.

     To je z našich rad pro dnešek vše, budu se na Vás těšit v mém dalším blogu z oblasti realit.

Máte k tomuto tématu ještě dotaz? Neváhejte nás kontaktovat níže. Rádi Vám odpovíme.